Przetłumacz/Translate

Szukaj

13 listopada 2023

Rogozińskie Kalendarium - 13 listopada

1920 – Rada Miejska Rogoźna podjęła uchwałę w sprawie sprzedaży gminie katolickiej (Parafii pw. Św. Wita) części brzegu Jeziora Rogozińskiego na wysokości ogrodu proboszczowskiego.

Promenada nad Jeziorem Rogozińskim

1926 – obchody 25-lecia Kółka Rolniczego w Rogoźnie.

1980 – w Rogoźnie od 10 listopada założono Komitety Założycielskie NSZZ „Solidarność”.

1990 – Rada Miejska w Rogoźnie podjęła uchwałę w sprawie przejęcia przez Gminę Rogoźno Rejonowego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Rogoźnie. Tą samą uchwałą powołano do życia Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rogoźnie (obecnie Aquabellis sp. z o.o.). Tego samego dnia Rada Miejska powołała 16 sołectw w Boguniewie, Budziszewku, Garbatce, Gościejewie, Jaraczu, Kaziopolu, Laskowie, Nienawiszczu, Owczegłowach, Owieczkach, Parkowie, Pruścach, Rudzie, Słomowie, Studzieńcu i Tarnowie.

1997 - ogłoszono kandydatury w plebiscycie na „Rogoźnianina Roku 1997”, organizowanego przez redakcję „Gońca Rogozińskiego”. Kandydatami zostali: Róża Cieciura, Barbara i Ireneusz Szewczakowie i ks. Jacek Szymankiewicz.

2002 – w pobliżu Jeziora Rogozińskiego odkryto niewypał.

2005 – na 40-lecie Parafii pw. Św. Ducha dokonano poświęcenia Placu Jana Pawła II i odsłonięcia popiersia patrona placu.

2013 – obchody 35-lecia Koła „Rofama” Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz